مقالات, مقالات ارتودنسی, ناهنجاری و درمان

ارتودنسی جراحی

ارتودنسی جراحی

 

دربسیاری موارد ناهنجاری های فکی_دندانی برای اصلاح نیازمند ارتودنسی وجراحی هستیم درچنین مواردی برای انجام جراحی فکی باید یک دوره درمان ارتودنسی قبل وبعداز جراحی انجام شود

ارتودنسی جراحی

اکثر بیماران برای تراز کردن ومرتب کردن دندانها تحت یک دوره درمان ارتودنسی قرار می گیرندکه تا بعد از اتمام آن جراحی ، متعاقب آن دوره اول ارتودنسی انجام شود.

عمل جراحی معمولاً در زمانی که دندانها به درستی مرتب شده اند انجام میگیرد.

وبراکت ها در طی عمل جراحی برای تثبیت جایگاه صحیح دندان ها واستخوان فک کمک می کنند.

بعد از عمل دوره ای از ارتودنسی برای درمان متعاقب برای رسیدن به مرحله نهایی دندان ها وجود دارد، بدین ترتیب تقارن جدید صورت تکمیل می شود.

ارتودنتیست جراحی چه مشکلی را به درستی حل می کند؟

 

ارتودنسی جراحیعلت های متنوع شامل دلایل وراثنی فک و استخوان فک ضربه وآسیب های فک همچنین مشکلاتی که شدت آن هابیش ازحد باشد که طيف گسترده اي را شامل می شوند.

بیشترین مشکلات اصلاح شده شامل: یک چانه به شدت بیرون زده یا عقب مانده. نمایش ناخوشایند از بافت لثه در بالای دندانهای بالا، توانایی دستیابی به ارتباط لب ها و کشیدگی کلی صورت.

 

آیا می توان از جراحی جلوگیری کرد؟

ارتودنسی جراحی

در بیماران جوانتر ، رشد چهره با مداخله ارتودنسی به موقع می تواند گاهی اوقات برآمدگی و یا عقب افتادگی استخوان را اصلاح کند.

یک متخصص ارتودنسی می تواند از یکی از چندین دستگاه ارتودنسی برای تغییر مسیر رشد استخوان استفاده کند ، بنابراین نیاز برخی از جراحی ها را در بعضی از بیماران برطرف می کند. اما در بزرگسالان و بیمارانی که رشد استخوان خود را تمام کرده اند ، رابطه نادرست دندان و استخوان اغلب با جراحی درمان می شود

آیا خطراتی وجود دارد؟

خطرات ذاتی برای هر عمل جراحی وجود دارد. با این حال ، روشهای ارتودنسی جراحی تقریباً جدید یا تجربی نیستند. چنین جراحی هایی بطور منظم در بیمارستان انجام می شود اگر شما یا یک بیمار تحت درمان ارتودنسی وابسته به عمل جراحی هستید ، به سادگی ازجراح بخواهید که برای شما در مورد خطرات ناشی از جراحی توضیح دهد تا ذهن شما راحت باشد.

ارتودنسی جراحی

مطالب مرتبط