مقالات, مقالات ارتودنسی

ارتودنسی وتاثیر آن برلب ها

ارتودنسی وتاثیر آن برلب ها

ارتودنسی و تاثیر آن بر لب

شما بدون شک خوشحال خواهید شد که وقتی برای رفع مشکلات دندانی وناهنجاری های خود ازبراکت ودرمان ارتودنسی استفاده کنید .  با این حال ، ممکن است از خود بپرسید که وقتی که دندان های خود را با براکت اصلاح می کنید ، چه اتفاقی برای لب های شما می افتد.  سوال خوبی است ارتودنتیست پس از قرار دادن بریس ها روی دندان ها براکت هارا تنظیم میکند که براکت ها فضای کمی را اشغال میکنند.

در ادامه برخی از اطلاعات در مورد رابطه ارتودنسی با لب ها ودهان شما و برخی مواردی است که می توانید انجام دهید تا با درمان خود راحت باشید می پردازیم.

تاثیر براکت ها بر روی لب ها:

براکت ها بر روی لب های شما تأثیر می گذارند ودرابتدا به نظر می رسد بسیار عظیم هستند. پس از گذشت زمانی ، شما حتی متوجه براکت های خود نخواهید شد زیرا دهان شما به ان ها عادت کرده وباآن ها سازگار می شود.  اگر دهان کوچکی داشته باشید و مشکل از نامرتبی داشته باشید ، ممکن است دوره تنظیم وعادت بیشتر شود.  پاداشی که شمادر پایان سفر دریافت خواهید کرد ارزش هرگونه ناراحتی درحین درمان را خواهد داشت.

براکت ها از جنبه داخلی و خارجی بر لب های شما تأثیر می گذارند.  درگذشته هشما چیزی جز لثه و دندان دراین مناطق نداشتید ، حضور ناگهانی کمی باعث ازردگی شما خواهدشد،  مناطقی که بیشتر باعث ناراحتی شما می شوند گونه ها و نواحی پشت لب پایین و بالا هستند.  علاوه بر این ، قسمت های بیرونی لب های شما در طول دوره تنظیم ، طریق کمی کشش خواهندداشت همه این روند ادامه میابد تا بدن شما بتواند به ساکنین جدید حفره دهان عادت کند.

مشكلات رایج لب ها درارتودنسی

 

اگر در مورد لبهایتان با براکت ناراحتی دارید ، این حس تنها شامل شما نمیشود.  در واقع ، بسیاری از افراد همین مسئله را دارند.

بیشتر این اتفاقات برای لب ها هنگام خوردن غذا یالقمه های بزرگ رخ میدهد.  موارد زیر برخی از مشکلات رایج در مورد لب ها است که افراد پس از نصب براکت اتفاق می افتد:

_تورم:

تورم لب چیزی است که در بیشتر بیماران اتفاق می افتد.  این مشکل رایج ترین مشکل براکت های جدید است.  تورم اولیه معمولاً فقط چند روز طول می کشد ، اما دهان شما باید طی دو یا سه هفته کاملاً با براکت ها سازگار شود.

_لبهای خشک:

خشکی لبها یکی دیگر از شکایات رایج افرادی است که براکت دارند.  این افراد به دلایل مختلف دچار چاک وزخم لب می شوند ، اما دلیل اصلی آن کشش جزئی براکت ها به لب است.  این شرایط به خصوص برای افرادی که دائماً خود را در معرض هوای خشک و سرد قرار می دهند ناخوشایند است.

_زخم های دهان وآفت:

زخم های دهان مسئله اصلی دیگری است که در طول درمان ها ارتودنسی بوجود می آید.  این زخم وآفت ها به دلیل تماس مستقیم براکت ها و سیم ها با داخل دهان ایجاد می شوند.  گاهی اوقات ، زخم ها به دلیل اصطکاک عمومی ایجاد می شوند.  در مواقع دیگر ،سیم ها پوست را فشار می دهند.

_بیرون زدگی:

از نظر بصری ، به دلیل اندازه دستگاه های اصلاحی ، لب های شما ممکن است کمی بیرون بیایند.  اگر تورم دارید ، می تواند درمورد میزان بیرون زدگی اغراق کند.  بهترین روش برای بررسی اینکه آیا شما برجستگی دارید این است که چند هفته صبر کنید تا بریس های شما نصب شود.

 

ارتودنسی وتاثیر آن برلب ها

مطالب مرتبط