مقالات, مقالات ارتودنسی

اگر دندان ها خیلی سریع حرکت کنند چه اتفاقی می افتد؟

اگر دندان ها خیلی سریع حرکت کنند چه اتفاقی می افتد؟

اگر دندانها خیلی سریع یا با نیروی بیش از حد جابجا شوند ، این وضعیت می تواند شرایط غیر قابل برگشتی را ایجاد کند که به عنوان تحلیل ریشه شناخته می شود.  این وضعیت با کوتاه شدن ریشه دندان مشخص می شود.

برخی از افراد ذاتاً بیشتر در معرض خطر تحلیل ریشه هستند، حتی اگر دندان ها با سرعت مطمئنی و با فشار مطلوب حرکت داده شوند.

این در مورد درمان ارتودنسی با براکت های فلزی یا سرامیکی صادق است.  به همین دلیل ، بسیار مهم است که یک ارتودنتیست باتجربه حرکت دندان ها را از نزدیک کنترل کرده و از چکاب ودرمان مرتب دوره ای استفاده کند تا اطمینان حاصل کند که ریشه دندان در طول دوره درمان ایمن است.

برخی از افراد به اشتباه معتقدند که می توان ادامه درمان را رها کرده وچکاب های خود را به تعویق بی اندازند.  این امر علاوه بر ایجاد تحلیل ریشه ، می تواند باعث از بین رفتن دندان ، بیماری لثه و عفونت شود.

بهترین متخصصان ارتودنسی مانند دکتر سیدامین همایونی پزشکان دارای مجوز وپروانه پزشکی هستند که در اصلاح صحیح دندان ها به روشی سالم و راحت تخصص دارند.

دندان ها با براکت های ارتودنسی چقدر سریع حرکت می کنند؟

اگر دندان ها خیلی سریع حرکت کنند چه اتفاقی می افتد؟

به دلیل فشار وارد شده بر روی دندانها و استخوانهای زیرین فک توسط ابزار ارتودنسی ، فرایندی موسوم به بازسازی استخوان وجاه جایی آن انجام می شود.  استخوان هایی که دندان ها را نگه می دارند ، بازسازی می شوند و اجازه می دهند دندان ها به جای مناسب منتقل شوند.

چند روزی طول می کشد تا این فرآیند پس از استفاده از براکت گذاری آغاز شود.  وقتی این اتفاق می افتد ، دندان ها و استخوان های اطراف دندان در حالی که جابجا می شوند ، در یک حالت دائمی انتقالی قرار دارند.

سرعت حرکت سریع دندان ها با براکت ها توسط زیست شناسی منحصر به فرد تعیین می شود.  به عبارت دیگر ، برخی از بیماران دارای دندان هایی هستند که به سرعت حرکت می کنند در حالی که دیگران دندان هایی دارند که با سرعت کمتری حرکت می کنند.  اعمال فشار سبک ، ملایم و مداوم بهترین حالت است.  از آنجا که آسایش بیمار اولویت اصلی پزشکان متخصص ارتودنسی است ، از فشار بهینه شده به تدریج برای حرکت دندان ها با سرعت راحت و ثابت استفاده می شود.

در حالی که ما نمی توانیم قبل از شروع درمان پیش بینی کنیم که دندان هایشان به سرعت یا به آرامی حرکت خواهند کرد ، مهمترین اولویت ما این است که درمان را برای هر بیمار تا حد ممکن کارآمد کنیم.

 

آیا دندان ها با بالارفتن سن همچنان حرکت می کنند؟

اگر دندان ها خیلی سریع حرکت کنند چه اتفاقی می افتد؟

پاسخ کوتاه این است که بله ، دندان ها با افزایش سن حرکت می کنند.  بسیاری از افراد باافزایش سن جابجایی دندان های خود را به سمت جلوی دهان خود تجربه می کنند.  این می تواند باعث شلوغی و همپوشانی دندان ها شود.

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از این جابجایی های مربوط به سن ، استفاده از نگهدارنده است که توسط متخصص ارتودنسی نشان داده شده است.  این می تواند دندان ها را در جای مناسب خود نگه دارد.

اگر دندان های شما کج شده است ، هرگز دیر نیست که اصلاح آنها توسط یک متخصص ارتودنسی باتجربه مانند دکتر دکترسیدامین همایونی انجام شود.  بیشتر و بیشتر افراد بزرگسال در هر سنی به دنبال مراقبت های تخصصی ارتودنسی هستند.

 

چرا ناگهان فاصله بین دندان هایم پیدا می کنم؟

اگر دندان ها خیلی سریع حرکت کنند چه اتفاقی می افتد؟

فاصله افتادن بین دندان ها یک اتفاق نسبتاً شایع است.  فاصله بین دندان ها که به دیاستم نیز معروف است ، به ویژه در کودکان خردسال قبل از رویش دندان های دائمی معمول است.  در بعضی موارد ، این فضاها حتی پس از رویش دندان های دائمی به دهان نیز ادامه می یابند.

 

در زیر برخی از دلایل شایع دیاستم ذکر شده است:

اگر دندان ها خیلی سریع حرکت کنند چه اتفاقی می افتد؟

  1. ژنتیک
  2. فکهایی که نسبت به اندازه دندانها بزرگ هستند
  3. رشد بیش از حد بافت بین دندان ها
  4. مکیدن شست
  5. بیماری لثه
  6. برای اکثر بیماران دیاستم با درمان ارتودنسی به راحتی برطرف می شود.

 

آیا این احتمال وجود دارد دندان های من بعد از اتمام درمان و مرتب شدنشان مجددا ‌بهم ریخته می شوند؟

اگر دندان ها خیلی سریع حرکت کنند چه اتفاقی می افتد؟

تنها زمانی از جابجایی دندان جلوگیری می شود که بیماران با توجه به نوع دستور متخصص ارتودنسی هر روز یا هر شب نگهدارنده ها را صادقانه استفاده کنند

بیمارانی که استفاده از نگهدارنده خود را رها کرده اند بدون شک دچار جابجایی دندان می شوند که ممکن است منجر به جابجایی نامطلوب دندان های آنها شود.  کسانی که به اندازه کافی خوش شانس هستند و بدون استفاده از نگهدارنده حرکت دندان را تجربه نمی کنند ، از این قاعده مستثنی نیستند.

اگرچه ممکن است بلافاصله پس از توقف استفاده از نگهدارنده تفاوتهایی مشخص مشاهده نشود ، تغییر مکان دندانها ادامه خواهد داشت و د…

 221 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط