اطلاعات عمومی

تمیز کردن ریتینر متحرک یا پلاکهای شفاف

تمیز کردن ریتینر متحرک یا پلاکهای شفاف

نگهدارنده غیر ثابت یا نگهدارنده متحرک به این معنی است که هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را از دهان درآورده و دوباره در دهان گذارید. تمیز کردن انواع نگهدارنده های غیر ثابت روش مشابهی دارد که به صورت زیر است:

1- به محض این که ریتینر را از دهان خارج کردید و در حالی ‌که هنوز مرطوب است، آن را باید تمیز کنید. اگر بگذارید تا ریتینر خشک شود، تمیز کردن آن دشوار شده و ذرات به آن می‌چسبند.

2- پس از هر بار صرف غذا، ریتینر را با آب گرم و مسواک تمیز کنید.

3- برای تمیز_کردن ریتینر آب ولرم را با مایع ظرف‌شویی ملایم ترکیب کنید ( خمیر دندان حاوی مواد ساینده بوده و سطح پلاستیکی ریتینر را خراش می‌دهد ). با استفاده از مسواک نرم یا مسواک مخصوص دندان مصنوعی، با ملایمت جرمهای چسبیده به سطح ریتینر را از‌بین ببرید.

4- در صورت لزوم می‌توانید با استفاده از گوش پاک کن، شیارها و منافذ ریتینر را تمیز کنید.

5- از ارتودنتیست خود بپرسید آیا لازم است ریتینر را در محلول شوینده مخصوص قرار‌دهید یا خیر. در صورتی که ارتودنتیست چنین توصیه ‌ای داشته باشد، یک قرص شوینده دندان مصنوعی را در یک لیوان آب ولرم حل کنید. طبق دستورالعمل درج شده بر روی محصول عمل کنید.

در صورتی که متوجه شدید ذرات چسبیده به ریتینر تمیز نمی‌شوند، آن را همراه با خود برده و به ارتودنتیست نشان دهید. معمولاً در کلینیک‌ ارتودنسی محلول مخصوصی برای شست‌وشوی جرم و رسوب چسبیده به ریتینر استفاده می‌شود.

تمیز کردن ریتینر متحرک یا پلاکهای شفاف