ارتودنسی ثابت, مقالات, مقالات ارتودنسی

چگونه براکت ها دندان های من را حرکت می دهند؟

چگونه براکت ها دندان های من را حرکت می دهند؟

براکت ها با حرکت دندان ها باعث می شود استخوان دندان کناری شکسته شود وبه جلو کشیده شود و سپس دوباره در کنار آن رشد کند ودر وضعیت جدید ثابت بماند.  دندان ها با طراح درمان پزشک منتقل می شوند.  چسب هایی به عنوان کامپوزیت بامتصل کردن براکت به دندان نحوه حرکت دندان های شما به موقعیت های جدید را شکل می دهد.  بریس ها راهنمای ارائه دهنده یک روش گام به گام دندان ها برای تغییر مناسب در پیروی از جدول زمانی درمان هستند.

چگونه براکت ها دندان های من را حرکت می دهند؟

چه زمانی متوجه تغییر در دندان هایم میشوم؟

باید انتظار داشته باشید که تقریباً 4 هفته پس از براکت گذاری ، جابجایی جزئی در دندان های خود مشاهده کنید.

  تغییرات های بزرگتر که بیشتر به چشم می آیند ، به زمان بیشتری احتیاج دارند و تقریباً بعد از 2-3 ماه مشاهده می شوند.

  پاسخ کوتاه به این سوال که آیا براکت ها دندان های شما را هر روز حرکت می دهند مثبت است.  با این وجود ، به دلیل خاصیت جابجایی دندان ها ، باید از براکت ها برای مدت زمان قابل توجه و مطلوب استفاده شود.

اگر در طول دوره درمان با براکت ها ناامید شدید ، هدف خود را از به دست آوردن لبخندی جذاب به یاد اورید.

تمرین عاداتی مانند بهداشت دندان و نگهداری از ابزار درمان ومراجعه به موقع ویزیت های درمانی با محافظت از درمان از تاخیر ناخواسته درمان جلوگیری میکند.

چگونه براکت ها دندان های من را حرکت می دهند؟

چرا درمان بابراکت ها اینقدر طول می کشد؟

  براکت ها به دلیل تغییر تدریجی دندان به زمان نیاز دارند.

  در حالی که دندان ها به طور مداوم صاف ومرتب می شوند ، براکت ها اطمینان حاصل می کنند که حرکت خیلی کند یا خیلی سریع نیست.  حرکت دندان ها باید با جدول زمانی درمانی آن به موقع باشد. اگر حرکت دندانها خیلی آهسته باشد یا خیلی سریع منجر به عواقب دردسرساز می شود.

  دندانهایی که بیش از حد سریع حرکت می کنند:

دراین موارد بیماران طی درمان احساس بی حوصلگی شدید یا احساس درد میکند.  از طرف دیگر ، حرکت غیر طبیعی دندان می تواند منجر به تحلیل ریشه شود.  تحلیل ریشه یک فقدان دندان است که در آن طول ریشه دندان شما به طرز ناراحت کننده ای کوتاه می شود.

حرکت دندانها خیلی آهسته است: منجر به عواقب دردسرساز می شود.  دندانهایی که خیلی سریع حرکت می کنند: به دندان ها زمان زیاد برای رشد چنین محفظه ای را ندهید که باعث ایجاد اختلال شود وموجب درد دندان‌شود.

از طرف دیگر  حرکت غیر طبیعی دندان می تواند مانند مورد قبل می تواند منجر به تحلیل ریشه شود.  تحلیل ریشه یک معضل دندانی است که در آن طول دندان شما به طرز نگران کننده ای کوتاه می شود.  رزورسیون ریشه می تواند منجر به آسیب جبران ناپذیر دندان شود.  حتی اگر درمان 18 تا 36 ماهگی را می توان به طرز ناخوشایند طولانی کرد ، هدف این است که براکت ها حداکثر سرعت حرکت دندان را برای مرتب شدن دندان ها انجام دهند

چگونه براکت ها دندان های من را حرکت می دهند؟

آیا براکت ها هر روز دندان های شما را حرکت می دهند؟

تصمیم برای انجام ارتودنسی اگر اغلب با ترس واسترس روبرو است.  این احساسات معمولاً از  دردندان ها درطی درمان و همچنین مدت زمان استفاده از براکت ها ناشی می شود.  اکثر بیماران مشتاق هستند با روشهایی که زمان استفاده براکت ها را کوتاه میکند استفاده کنند.

براکت ها به حفظ و نگهداری مناسب ، اقدامات دقیق مراقبت از دندان وابزار درمان بهداشت و صبر نیاز دارند.  یکی از پرسش های متداول در بیماران این است: “آیا براکت ها دندان های شما را هر روز حرکت می دهند؟”

 

یکی از پرمخاطب ترین پرسش هایی که در پذیرش های مطب ما انجام می شود این است: “آیا براکت ها دندان های شما را هر روز حرکت می دهند؟”  چه مدت باید از بریس استفاده کنم؟  کل مدت زمان استفاده از براکت شما به میزان درمان و اصلاح مورد نیاز بستگی دارد.  با این حال ، میانگین مدت زمان 18تا 24 ماه است.  دندانهایی که نیاز به درمان گسترده دارند ممکن است درمان بابراکت ها را تا 36 ماه افزایش دهند.

 266 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط