ارتودنسی اینویزیلاین, ارتودنسی بزرگسالان, ارتودنسی ثابت, ارتودنسی دیمون, ارتودنسی فلزی, ارتودنسی لینگوال, ارتودنسی متحرک, ارتودنسی نامرئی, انواع ناهنجاری, انواع ناهنجاری ارتو, بعد از ارتودنسی, دانستنی ارتودنسی, در زمان ارتودنسی, درمان ارتودنسی, دستگاه های ارتودنسی, عوارض ارتودنسی, مقالات, مقالات ارتودنسی, ناهنجاری و درمان

4نکته که هفته اول شروع ارتودنسی باید به آن توجه کنید

4نکته که هفته اول شروع ارتودنسی باید به آن توجه کنید

پس این اولین هفته است که از براکت ها استفاده می کنید؟ چه زمان هیجان انگیزی!
چه براکت های فلزی ، چه براکت های سرامیکی شفاف یا براکت های دایموند و… را برای خود یا فرزندتان انتخاب کرده باشید، زندگی وعادات روزمره خود را با براکت ها سازگارد کنید.
تمیز نگه داشتن براکت ها، انتخاب غذاهای مناسب و دانستن اینکه در مواقع اضطراری چه کاری باید انجام دهید نکات مهم ایست، زمانی که برای اولین بار شروع به غذا خوردن ومراقب از براکت ها میکنید این روند می‌تواند خسته کننده به نظر برسد. اما خیلی پیچیده نیست، و این روند فوق العاده با ارزش است
ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم با 4 نکته ضروری برای هفته اول ارتودنسی آماده شوید .

نکته 1: مسکن ها را در کابینت خود نگه دارید

.

4نکته که هفته اول شروع ارتودنسی باید به آن توجه کنید


در حالی که تجربه همه افراد با براکت ها متفاوت است، معمولاً در هفته اول استفاده از براکت ها، حساسیتی در اطراف لثه و دندان‌های خود احساس می‌کنید . دندان‌های شما به فشار براکت‌ها و سیم‌هایتان عادت نکرده‌اند، بنابراین اگر به طور ناگهانی براکت هایی را روی دندان‌هایتان قرار دهید، ممکن است عجیب باشد.
اگر در روز اول ، روز دوم یا سوم درد براکت را تجربه کردید، می توانید اقدامات احتیاطی را برای به حداقل رساندن درد انجام دهید!
برای کاهش درد، یک مسکن بدون نسخه را در نظر بگیرید. مطالعات نشان داده‌اند که ایبوپروفن و آسپرین می‌توانند حرکت دندان را کاهش دهند، بنابراین بهتر است داروی حاوی استامینوفن را انتخاب کنید.
اورجل راه حل دیگری برای کمک به تسکین ناراحتی است. Orajel یک داروی ژل موضعی است که از بنزوکائین، یک بی حس کننده موضعی، برای بی حس کردن لثه ها استفاده می کند. این دارو با مسدود کردن سیگنال‌های عصبی در بدن عمل می‌کند و می‌تواند حساسیت دهان را کاهش دهد تا به کاهش درد کمک کند.

نکته شماره 2: موم ارتودنسی را روی عرشه نگه دارید.

.

4نکته که هفته اول شروع ارتودنسی باید به آن توجه کنید


بعدا از خودت تشکر خواهی کرد! موم ارتو که به آن موم دندان نیز می‌گویند، می‌تواند به طرق مختلف در طول درمان ارتودنسی شما مفید باشد.
در برخی موارد، یک براکت ممکن است شما را آزار دهد. اگر خیلی محکم گاز بگیرید ممکن است یک سیم شل شود. یا ممکن است یک براکت از دندان شما جدا شود – این اتفاق می افتد! اگر چنین شد، فقط یک گلوله کوچک از موم ارتودنسی را روی براکت یا سیم آزاردهنده قرار دهید و برای دیدن دکتر همایونی وقت بگیرید!
موم ارتو به عنوان یک راه حل موقت برای تعدادی از سناریوهای مختلف براکت های “اضطراری” عمل می کند ، بنابراین هوشمندانه است که هنگام بیرون رفتن، مقداری از آن را در کیف یا جیب خود نگه دارید.
نکته 3: غذاهای نرم مورد علاقه خود را ذخیره کنید.

4نکته که هفته اول شروع ارتودنسی باید به آن توجه کنید


در اولین هفته استفاده از براکت ها، غذاهای نرم بهترین دوست شما خواهند بود . وقتی دندان‌ها و لثه‌هایتان درد می‌کنند، خوراکی‌های نرم راحت‌تر مصرف می‌شوند، بنابراین بهتر است چیزهایی مانند پوره سیب‌زمینی، مرغ نرم، سوپ، ساندویچ‌های نرم، پنکیک، ماست، تهیه کنید. نان تست، پاستا، تخم مرغ…
گاز گرفتن یک غذا وتنقلات سفت، مانند سیب، می تواند باعث ایجاد احساس ناراحتی ودرد در دندان شما شود. دانستن اینکه در هفته اول با براکت چه چیزی بخورید به تجربه شخصی شما بستگی دارد. اگر پس از چند روز از درمان ارتودنسی بابراکت آماده بازگشت به غذاهای سفت تر هستید، عالی است! شما تصمیم می گیرید که چه زمانی آماده
در طول درمان بهتر است از خوردن آب نبات‌های سفت، آجیل و سایر غذاهای سفت و ترد که می‌توانند به براکت های شما آسیب برسانند، خودداری کنید. یکی از بهترین نکات برای استفاده کنندگان جدید براکت این است که خلاق باشند! برخی از دستور العمل های جدید مناسب برای براکت ها را امتحان کنید – هرگز نمی دانید کدام یک می تواند مورد علاقه جدید شما باشد

نکته 4: از منابع استفاده کنید واطلاعات خودرا بالا ببرید!


منابع زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند با براکت ها خود را با زندگی جدید سازگار کنید. از انجام برخی تحقیقات نترسید، برخی از انجمن ها را بخوانید تا در مورد تجربیات افراد بشنوید، صفحه اینستاگرام وسایت ما را برای پاسخ به سوالات متداول در مورد براکت ها بررسی کنید، و از دوستان یا اعضای خانواده خود که براکت استفاده کرده اند بپرسید!
لطفاً از پرسیدن هر گونه سؤالی از ما نیز دریغ نکنید . ما نکات، ترفندها و توصیه هایی برای کمک به شما در طول زندگی ودرمان داریم .
اگر درمان خود را شروع نکرده‌اید، اما آماده برداشتن اولین قدم هستید – امروز مشاوره رایگان خود را برای ارتودنسی درمطب دکترهمایونی انجام دهید

 207 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط