اخبار

آیا ارتودنسی روش مناسبی برای پیشگیری از بیماری­های فک و دندان است؟

آیا ارتودنسی روش مناسبی برای پیشگیری از بیماری­های فک و دندان است؟

ارتودنسی برای پیشگیری از بیماری­های دهان و دندان بسیار پیشنهاد می شود، ارتودنسی روش مناسبی برای پیشگیری از بیماری­های دهان و دندان است و اگر این کار بدرستی و زیر نظر متخصص ارتودنسی انجام شود جلوی بسیاری از بیماری های فک و دندان گرفته می شود .
البته بهداشت دهان و دندان در طول درمان ارتودنسی از اهمیت زیادی برخوردار است که وقوف به آنها و رعایت اصول ویژه بهداشتی طی درمان ارتودنسی به سلامت بهتر دندان می انجامد.
درمان های ارتودنسی با هدف برقراری رابطه بین دندانی و فکی بهتر انجام می گیرد با این درمان ها نه تنها به زیبایی بیشتر دست می یابیم بلکه می توانیم با رعایت بهداشت، از پوسیدگی های بیشتر که براثر نامرتبی و روی هم قرارگرفتن برخی از دندان ها یا فاصله بین دندانی جلوگیری کنیم.
این روش با قرار گرفتن دندان ها در محل خود و ایجاد روابط فکی صحیح، سبب تلفظ بهتر حروف و کلمات توسط بیمار و نهایتا حضور با اعتماد به نفس او در جامعه می شود. همچنین درباره تصور عموم مردم از دندان عقل
دندان عقل هم در جامعه ما جایگاه مناسبی ندارد و تصور عمومی مبنی بر کشیدن آن است، اگر دندان عقل مزاحم رشد و وجود بقیه دندان ها باشد بهتر است از دهان خارج شود ولی اگر جایگاه خوبی برای استفاده داشته باشد کشیدن آن تجرویز نمی شود
جرم گیری توسط متخصان بشدت توصیه شده است، جرم بوی نامطبوع ایجاد می کند، وجود جرم به دندان آسیب می­زند، جرم گیری باید با آموزش دهان و دندان همراه باشد که جرم دوباره تشکیل نشود، جرم گیری را نباید به عنوان یک راهکار درمانی درنظر گرفت، جرم گیری برای دندان ضرر ندارد.
خمیر دندان های تولیدی داخل استاندارد است، مواد ساینده استاندارد دارند، فلوراید مناسب دارد اما خمیردندان به تنهایی عامل تمیز کننده نیست، خمیر دندان ماده تکمیلی تمیز کننده است و کمک به نظافت بهتر می­کند، به خمیر دندان نباید به عنوان عامل منحصر بفرد نظافت دهان و دندان نگاه کرد، باید در کنار آن از نخ دندان و مسواک مناسب هم استفاده کرد.

آیا ارتودنسی روش مناسبی برای پیشگیری از بیماری­های فک و دندان است؟