اطلاعات عمومی

آیا براکت ارتودنسی درد ایجاد میکند؟

آیا براکت ارتودنسی درد ایجاد میکند؟

آیا براکت ارتودنسی درد ایجاد میکند؟

امکان دارد در ابتدای درمان ارتودنسی ، دائما احساس این که چیزی به دندانهایتان چسبیده است، آزار دهنده باشد. این احساس طبیعی است و خیلی زود به آن عادت میکنید. در چند ساعت اول که براکت ارتودنسی در دهان شما نصب شده است، ممکن است کمی احساس ناراحتی داشته باشید. برخی از دندانها (معمولا دندانهای جلو) ممکن است نسبت به لمس حساس شده و در مقابل فشار درد بگیرند. برخی از ارتودنتیست ها ژل یا پماد مخصوصی برای کاهش تحریک بافت گونه یا لثه ممکن است تجویز کنند. دقیقا نمیتوان پیش بینی کرد چه زمانی ناراحتی و درد از بین میرود. میتوانید برای کاهش ناراحتی و درد از داروهای مسکن بدون نسخه استفاده کنید.

آیا براکت ارتودنسی درد ایجاد میکند؟
پیش از ترک مطب متخصص ارتودنسی چه کارهایی را باید انجام دهیم
چند اقدام روتین وجود دارد که پیش از این که بیمار مطب متخصص ارتودنسی را ترک کند، پزشک به او میگوید تا آنها را انجام دهد. این اقدامات ناراحتی مربوط به تحریک بافتها توسط براکت ارتودنسی را به حداقل رسانده و ارتودنتیست را از حصول بهترین نتیجه از درمان مطمئن میکنند.
1-با استفاده از انگشت و زبان خود انتهای سیم براکت ارتودنسی را بررسی کنید که به نواحی نرسد که بافت گونه یا زبان را تحریک کند.
2-اطمینان حاصل کنید که متوجه شده اید تا مراجعه بعدی، باید چه کارهایی انجام دهید. از جمله این کارها ممکن است استفاده از الاستیک طبق دستور، فعال کردن مداوم وسیع کننده کام و یا پیروی از دستور العمل بهداشتی یا غذایی پزشک باشد.
3-حتما مقدار کافی موم ارتودنسی ، الاستیک، تمیز کننده مخصوص براکت یا مواد دیگر مربوط به درمان خود را تا مراجعه بعدی به مطب داشته باشید.
4-همیشه پیش از ترک مطب، برای مراجعه بعدی خود نوبت بگیرید و زمان آن را مشخص کنید.

آیا براکت ارتودنسی درد ایجاد میکند؟

مطالب مرتبط