اطلاعات عمومی

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی چیست ؟

امری که بدیهی است این است که دندان های یک فرد علاوه بر سالم بودن باید زیبا باشد تا لبخندی زیبا داشته باشد. بعضی از افراد دندان های نامرتبی دارند و این نامرتبی باید رفع شود تا بتوانند فعالیت های اجتماعی خوبی داشته باشند و ارتباطات درستی بتوانند با دیگران برقرار کنند.

ارتودنسی یکی از راه های ردیف کردن دندان است. ارتودنسی انواع گوناگونی دارد که از آن جمله می توان به ارتودنسی ثابت ، ارتودنسی متحرک ، ارتودنسی نامرئی یا لینگوال ، ارتودنسی فانکشنال و ارتودنسی سرامیکی اشاره نمود.

معمولا رایج ترین نوع ارتودنسی، ارتودنسی ثابت است زیرا درمان در این نوع ارتودنسی نتیجه رضایت بخشی دارد. دندان های بسیار نامرتب را می توان با ارتودنسی ثابت برطرف نمود.

از دیگر انواع ارتودنسی در ناهنجاری های بسیار خفیف مانند نامرتب بودن یک یا دو دندان استفاده می شود. همچنین در مراقبت از ارتودنسی نامرئی و یا سرامیکی باید بسیار دقت نمود زیرا با یک فشار کوچک ممکن است شکسته شود.

برای انجام ارتودنسی سن خاصی مد نیست و هر انسانی در هر سنی می تواند دندان های خود را ارتودنسی نماید. ولی بسیاری از افراد بزرگسال که در اجتماع فعالیت دارند ممکن است به دلیل انگشت نما شدن از انجام ارتودنسی خودداری کنند که این افراد می توانند از ارتودنسی نامرئی و یا ارتودنسی سرامیکی استفاده نمایند.

اما در هر حال برای انجام هر درمانی بهتر است از سن پایین شروع کرد تا در بزرگسالی دچار مشکل نشد. ردیف نبودن دندان ها و ناهنجاری های فک نیز یکی از مسائلی که بهتر است در سنین پایین برطرف شود.

قیمت ارتودنسی نامرئی و یا سرامیکی نسبت ارتودنسی فلزی کمی بیشتر است اما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب نوع ارتودنسی و یا قیمت آن ها بهتر است به پزشک متخصص مراجعه نمایید. دکتر سید امین همایونی یکی از متخصصین ارتودنسی است که می تواند شما را در انتخاب بهترین درمان راهنمایی نماید.

ارتودنسی چیست؟

 

 1,012 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط