ارتودنسی متحرک

الاینر همرو و افزایش اعتماد به نفس

الاینر همرو و افزایش اعتماد به نفس

الاینر همرو و افزایش اعتماد به نفس

احساس داشتن اعتماد به نفس با وجود دندان‌های کج، می‌تواند سخت باشد. همچنین زمانی که شما به دلیل استفاده از بریس‌های معمولی، احساس درد می‌کنید که از وجود سخت افزارهایی که برای دستیابی به نتایج مناسب مورد نیاز هستند، ناشی می‌شود؛ اعتماد به نفس شما آزادی کم‌تری خواهد داشت. به علاوه به دلیل آن که مواد غذایی به سادگی می‌توانند به بریس‌های معمولی بچسبند، این اتفاق می‌تواند بسیار خجالت آور باشد که شما در میان مردم حضور داشته باشد و ندانید که چنین اتفاقی افتاده است اما دیگران می‌توانند آن را ببینند. اما نه تنها ثابت شده است که این الاینرها بسیار راحت تر و بهتر از سایر گزینه‌ها با دهان شما انطباق می‌یابند بلکه آنها تقریباً نامرئی هستند و بنابراین کسی غیر از خودتان نمی‌تواند بفهمد که شما تحت درمان یک متخصص ارتودنسی هستید. یک جنبه مهم دیگر استفاده از الاینر همرو آن است که به دلیل شفاف بودن آنها، حرکت دندان‌ها به موقعیت صحیح را می‌توان به سادگی مشاهده کرد. تجربه صبر و پشتکار (و همچنین لبخندی زیبا و دندان‌هایی صاف که پاداش نهایی درمان است) می‌تواند احساس خود کارآمدی بیماران را تقویت کند.

ارتودنسی نامرئی چیست؟

وسایل متحرک ارتودنسی از مجموعه پلاک‌های پلاستیکی شفاف نامرئی تشکیل می‌شود که به خوبی روی دندان‌ها قرار می‌گیرند و آنها را به تدریج به سمت موقعیت دلخواه حرکت می‌دهند.  این پلاک‌ها از بریس‌های تشکیل شده از سیم و براکت بسیار زیباتر هستند و گزینه مناسب‌تری برای درمان انواع نامرتبی‌های جزیی و ردیف کردن دندان به شمار می‌روند.

مزایا

  • زیبایی: ارتودنسی نامرئی پلاستیکی شفاف به خوبی روی دندان‌ها می‌چسبد و به سختی قابل مشاهده است. اگرچه نتیجه نهایی استفاده از بریس‌ها یا پلاک‌های فلزی و ارتودنسی نامرئی یکسان است، اما پلاک‌ها، سیم‌ها و بریس‌های فلزی بسیار بیشتر جلب توجه می‌کنند و باعث ناراحتی بیمار می‌شوند. دیگر بریس‌های شفاف مانند بریس‌های سرامیکی و زبانی هر چند به آشکاری بریس‌های فلزی نیستند، اما همچنان در ساخت آنها از فلز استفاده می‌شود.
  • راحتی: پلاک‌های شفاف نامرئی هموار و بدون برجستگی و براق هستند و به خوبی به دندان می‌چسبند. ارتودنسی نامرئی باعث تحریک لثه‌ها یا داخل دهان نمی‌شود و بیمار هر بار که به دلیل وضعیت جدید دندان‌ها و حرکت کردن آنها مجبور به تعویض پلاک می‌شود، ناراحتی بسیار ناچیزی را تحمل می‌کند که آن هم به سرعت برطرف می‌شود.
  • مراجعه کمتر به متخصص ارتودنسی: متخصص ارتودنسی در زمان مناسب پلاک‌ها را عوض می‌کند و به موازات پیشرفت درمان، قرار ملاقات‌هایی را در فواصل زمانی ۴ تا ۶ هفته‌ای تنظیم می‌کند تا مطمئن شود که درمان به خوبی پیش می‌رود و در صورت لزوم پلاک را عوض می‌کند. اما استفاده از بریس‌های قدیمی مراجعه بیشتر به مطب را جهت تنظیم پلاک ایجاب می‌کرد.
  • بهداشت دهان: با استفاده از ارتودنسی نامرئی بهتر می‌توان بهداشت دهان و دندان را رعایت کرد. پلاک‌های پلاستیکی متحرک هستند و به راحتی می‌توان آنها را هنگام مسواک زدن و کشیدن نخ دندان از دهان خارج کرد. به علاوه از آنجایی که در برنامه درمان با ارتودنسی نامرئی باید پلاک را پیش از خوردن و آشامیدن خارج کرد، غذای کمتری بین دندان‌ها گیر می‌کند و در نتیجه احتمال بروز مشکل‌های دندان مانند پوسیدگی کاهش می‌یابد.
    بریس‌های نامرئی در مجموع گزینه‌ای مناسب برای اشخاصی هستند که دندان‌هایشان اندکی نامرتب است. ارتودنسی نامرئی دندان روش آسان، بی‌دردسر، زیبا و تقریباً غیرقابل مشاهده‌ برای خلق یک لبخند فریبنده و جذاب به شمار می‌رود. .

مدت زمان درمان با ارتودنسی نامرئی

طول دوره درمان به میزان و نحوه نامرتب بودن دندان‌ها بستگی دارد، در هر حال دندان‌های اکثر بزرگسالان در عرض کمتر از یک سال منظم و ردیف می‌شود. اما نوجوانان باید مدت طولانی‌تری، تقریباً ۱۸ ماه، از ارتودنسی نامرئی استفاده کنند. هر چقدر بیمار به برنامه درمانی وفادارتر باشد و مدت بیشتری، حدود ۲۰ تا ۲۲ ساعت در روز، از پلاک استفاده کند، پلاک را فقط برای مسواک زدن و کشیدن نخ دندان در زمان‌های مشخص از دهان خارج کند، خوراکی‌های مناسب را در برنامه غذایی قرار دهد و به طور مرتب به متخصص ارتودنسی مراجعه کند، سریع‌تر می‌تواند به لبخندی رویایی خود دست یابد.

اثر ارتودنسی بر اعتماد به نفس

ایجاد یک تغییر در ظاهر باعث افزایش اعتماد می‌شود

با وجود انجام ندادن هیچ گونه تغییر دیگری در ظاهر افراد، ردیف کردن دندان‌ها به تنهایی موجب افزایش اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. داشتن دندان‌های مرتب یک راه عالی برای افزایش اعتماد به نفس است، بدون اینکه نیاز به انجام تغییرات دیگری در ظاهر خود داشته باشید.

افزایش اعتماد به نفس موجب شادتر شدن، جذابیت و موفقیت بیشتر می‌شود

افرادی که لبخند می‌زنند و دندان‌های مرتبی دارند، طبیعتاً دوستانه‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌آیند. این افراد با اعتماد به نفس به نظر می‌آیند و به این ترتیب ویژگی‌های خاص‌تر و مطمئن‌تری را در آن‌ها خواهیم یافت.

دندان‌های مرتب بخشی جدایی ناپذیر از اعتماد به نفس افراد است

اگر چه ممکن است که دندان‌های مرتب تنها عامل اعتماد به نفس نباشد، اما پس از ردیف کردن دندان‌ها، اعتماد به نفس بیشتری نسبت به قبل پیدا می‌کنید. برای افرادی که به دلیل نامرتب بودن دندان‌هایشان از یک لبخند با اعتماد به نفس محرومند، استفاده از بریس یا ارتودنسی نامرئی می‌تواند موجب افزایش اعتماد به نفس در آن‌ها گردد.

پس از مشکل افزایش وزن، مشکلات مرتبط با دندان‌ها دومین عامل احساس ناامنی در بین افراد است

چگونه ظاهر دندان‌هایتان می‌تواند عاملی برای احساس ناامنی شما باشد. حتی اگر شما ظاهر خود را دوست داشته باشید، ممکن است از کجی دندان‌های خود خجالت بکشید. حتی ظاهر دندان‌های شما در مدرسه ممکن است عاملی برای تمسخر دیگران باشد. معمولاً افراد نسبت به ظاهر دندان‌های خود حساس‌تر از موارد دیگر مثلاً شخصیت یا قد خود هستند! اگر تا به حال در مورد دندان‌هایتان دچار احساس بدی شده‌اید، یا به دلیل تمسخر دیگران یا تنها به این دلیل که ظاهر آن‌ها را دوست ندارید، می‌توانید با ردیف کردن دندان‌های خود با استفاده از درمان‌های ارتودنسی این مشکل را درمان کنید.

داشتن دندان‌های صاف به شما اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد. هنگامی که شما اعتماد به نفس بیشتری دارید، توانایی بیشتری نیز در انجام دادن کارهای خود خواهید داشت به طور مثال صحبت کردن با فردی که دوست دارید، مصاحبه برای یک شغل یا حتی شروع یک کسب و کار جدید برای خود. لبخند فقط باعث ایجاد اعتماد به نفس بیشتر در افراد نمی‌شود. وقتی ما می‌توانیم بدون نگرانی در مورد چگونگی ظاهر دندان‌هایمان لبخند بزنیم، در واقع اعتماد به نفس بیشتری داریم. لبخند زدن فقط در ظاهر شادی شما را بیان نمی‌کند، بلکه از درون شما را خوشحال می‌کند. مزایای زیادی برای داشتن دندان‌های صاف وجود دارد! اگر در مورد ردیف کردن دندان‌های خود فکر کرده‌اید، اکنون وقت آن است که به سراغ درمان ارتودنسی بروید.

 1,394 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست