اخبار

امار ارتودنسی در ایران

امار ارتودنسی در ایران

رئیس انجمن ارتودنتیست‌های ایران با اشاره به اینکه 30 تا 40 درصد ایرانی‌ها دچار بی‌نظمی‌های دندانی هستند، گفت:‌امروزه بیشترین آمار ارتودنسی در میان بزرگسالان است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، لادن اسلامیان مدیر گروه ارتودنسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نشست خبری شانزدهمین گردهمایی علمی سالانه انجمن ارتودنتیست‌های ایران در ارتباط با اختلالات و ناهنجاری فکی دندانی اظهار داشت 30 تا 40 درصد افراد جامعه گرفتار بی‌نظمی‌های شدید دندانی بوده و کمتر از 50 درصد بی‌نظمی‌های دندانی متوسط دارند.

اسلامیان ادامه داد: بیشترین ناهنجاری‌های فکی مربوط به عقب بودن فک پایین و جلو بودن فک بالا است که بیشترین دلیل مراجعات برعکس این قضیه یعنی عقب بودن فک بالا است.

وی عنوان کرد: خانواده‌ها بهتر است در سن 7 تا 8 و نیم سالگی کودکان‌شان حتما به دندانپزشک مراجعه کنند تا در صورت نیاز ارتودنسی به موقع برای آنها انجام گیرد.

رئیس انجمن ارتودنتیست‌های ایران خاطر نشان کرد: بی‌نظمی‌های دندانی، سلامت فرد را به خطر می‌اندازد و در بزرگسالی می‌تواند مشکلات لثه را به همراه داشته باشد. بنابر این ارائه درمان به موقع امری ضروری است.

وی گفت: آمار ارتودنسی در ایران بالاتر از اروپا و آمریکا بوده چرا که این اقدام در کشورهای دیگر بسیار هزینه‌بر است ولی در ایران کمتر بوده و مراکز دانشگاهی درمان ارتودنسی دو فک بین 4.5 تا 5 میلیون تومان است.

سلامت نیوز: 30 تا 40 درصد ایرانی‌ها گرفتار بی‌نظمی‌های شدید دندانی

 1,061 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست