ارتودنسی فلزی, اطلاعات عمومی

برداشتن براکت ارتودنسی

برداشتن براکت ارتودنسی

ابتدا کش یا الاستیک‌های کوچک که در اطراف هر براکت نصب شده تا سیم (آرچ وایر) را در جای خود نگه دارد، باید خارج شود. ارتودنتیست با استفاده از ابزار کوچک دندانپزشکی که قلابی در سر آن قرار دارد، با دقت هر بند را خارج می‌کند.

-در آوردن سیم
پس از این که کش یا بند الاستیک خارج شد، ارتودنتیست می‌تواند سیم‌ها را خارج کند. سیم که بالای براکت‌ها قرار دارد و مکانیسم اصلی صاف و مرتب کردن دندان‌ها را به عهده دارد، با استفاده از سیم چین کوچکی با ملایمت از شیار بالای هر براکت و بندی که ممکن است به عنوان لنگرگاه به دندان‌های آسیاب در عقب دهان متصل شده باشد، جدا می‌شود.

– در آوردن براکت و بند دندان آسیا
براکت‌ها به سطح دندان با چسب، متصل شده‌اند و طوری طراحی شده اند که در صورت وارد آمدن مقدار مشخصی فشار شل شوند. ارتودنتیست با استفاده از سیم چین مخصوصی هر براكت را فشار داده و خارج می‌کند.

– پولیش و تمیز کردن دندان
ارتودنتیست با استفاده از ابزار مخصوص دستی با سرعت بالا چسب باقی مانده روی سطح هر دندان را پاک کرده و سطح دندان را پولیش میکند. این کار مشابه تمیز کاری و پولیش دندان در یک معاینه دندانپزشکی استاندارد است. اگر چه به مینای دندان آسیبی وارد نشده اما ممکن است تا زمانی که دندانتان به شرایط جدید نبودن براکت عادت کند، موقتا دچار حساسیت مختصری شود.

ارتودنتیست پس از خارج کردن براکت‌ها، درباره نیاز به تداوم مراقبت ارتودنسی به شکل ریتینر (نگهدارنده) موقتی و یا دائمی با شما صحبت می‌کند تا وضعیت جدید دندان‌ها و زحمت این چند ماهتان حفظ شود

 774 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست