اطلاعات عمومی

تاثیر جراحی فک بر چهره

تاثیر جراحی فک بر چهره

تاثیر جراحی فک بر چهره

یکی از مشکلات رایج در افراد ، موقعیت نامناسب و ناهنجاری های در فک و صورت است. که با جراحی های اصلاحی فک چهره ی افراد به طور معجزه آسایی تغییر خواهد کرد، زیبایی چهره با جراحی فک قابل دست یابی می باشد .

یکی از جراحی هایی که برای برطرف کردن بی نظمی آرواره ها و دندان ها و همچنین بی نظمی اسکلتی انجام میشود جراحی ارتوگناتیک است که توسط جراح فک و صورت انجام میشود.

به همین جهت علاوه بر تغییر چهره افراد شاهد بهبود عملکرد صحبت کردن ،جویدن و حتی تنفس بهتر میشوند

بهترین سن برای جراحی فک

بهترین سنی که فرد میتواند در آن به انجام جراحی فک بپردازد سن 18 الی 25 سالگی است به دلیل اینکه رشد فک در این مرحله از سن به حد نهایی خود رسیده و متوقف شده است. علاوه بر این تغییر چهره به وسیله جراحی فکهم باید در همین سنین که فرد بلوغ استخوانی خود را پشت سر گذاشته است انجام شود.

دوره ی درمان ارتودنسی و جراحی فک در حقیقت دوره های درمانی مکمل یکدیگر هستند . در اغلب موارد به بیمار پیشنهاد میشود که برای اینکه دندان ها به موقعیت اصلی خود برسند ابتدا دندان ها را ارتودنسی کرده و پس از یکسال اقدام به جراحی نماید.

علایم نیاز به جراحی فک

دشواری در جویدن ، گاز گرفتن و بلعیدن مواد غذایی

سایش بیش از اندازه ی دندان

داشتن فضای بین دندانی هنگام بسته بودن دهان

ظاهر نامتعادل صورت از سمت جلو

آسیب و نقص درصورت

نقائص مادر زادی

عقب بودن فک پایین و چانه

بیرون زدگی فک

دشواری در تنفس

آپنه خواب ( مشکلات تنفسی در هنگام خواب مانند خروپف (

پس از مشاهده ی موارد بالا و مراجعه به دندان پزشک وی به همراه متخصص ارتودنسی تصمیم میگیرند که چه درمانی را برای شما انتخاب کنند.

این نوید را به شما میدهیم که امروزه با پیشرفت دندانپزشکی و ارتودنسی ممکن است حتی بدون نیاز به عمل جراحی زیبایی فک و چهره ی شما تنها با درمان ارتودنسی انجام شود..

از جمله دستگاه هایی که متخصص ارتودنسی شما برای رفع برخی از ناهنجاری های فک به کار می برد مینی اسکروها یا ایمپلنت های دندانی هستند.

جلو آمدگی فک پایین و جراحی فک

افرادی که با مشکل جلو آمدگی فک پایین مواجه هستند گاهی اوقات در جویدن صحبت کردن دچار مشکل میشوند. همچنین چهره ی این افراد تحت تاثیر جلو بودن فک پایین نسبت به فک بالا زیبایی خود را تا حدودی از دست میدهد. در این حالت علاوه بر جراحی درمان ارتودنسی جهت برهم آمدن دندان ها به بیمار توصیه میگردد.

عقب رفتگی فک پایین و جراحی فک

این مشکل کاملا برعکس مورد قبل است. در این عارضه صورت فرد فرم محدب به خود میگیرد. اینگونه موارد با جراحی فک و جلو کشیدن فک پایین رابطه ی صحیح بین دو فک ایجاد میشود و زیبایی به چهره ی فرد هدیه داده میشود.

 

 2,232 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست