اطلاعات عمومی

تصورات نادرست درباره ارتودنسی

تصورات نادرست درباره ارتودنسی

تصورات نادرست درباره ارتودنسی

در این مقاله به تصوراتی پرداخته می شود که عامه مردم در مورد ارتودنسی دارند اما همه این تصورات صحیح نیستند. شاید برایتان جالب باشد که از نادرستی برخی از این تصورات باخبر شوید.

1 . هر کسی که با الاینر یا دستگاه ارتودنسی کار می کند، متخصص ارتودنسی است.

این تصور اشتباه است. با وجود اینکه دندانپزشکان عمومی ممکن است که با دستگاه های ارتودنسی یا الاینر کار کنند، تنها کسانی می توانند دکتر متخصص ارتودنسیباشند که چند سال دوره تخصصی را در این رشته علاوه بر دوره عمومی دندانپزشکی در دانشگاه گذارنده باشند. دادن اجازه برای جابه جا کردن دندان ها به کسی کهدکتر ارتودنسی نیست ارزش خطر آسیب جدی که ممکن است صورت و لبخند شما متحمل شوند، ندارد. هنگام انتخاب متخصص ارتودنسی خوب کسی را انتخاب کنید که با استفاده از مهارت و تجربه اش زیباترین لبخند را به شما هدیه کند.

  1. کار متخصصین ارتودنسی گران است.

متخصصین تحصیلکرده ارتودنسی برنامه درمان بیمار را بر اساس شرایط بیمار تنظیم می کنند. در نتیجه هزینه لازم برای هر بیمار به پیچیدگی شرایط دندان ها بستگی دارد. از موارد ساده که تنها در چند ماه درمان می شوند، تا موارد پیچیده تر که ممکن است چند سال طول بکشد. مزایای استفاده از مهارت های بهترین متخصص ارتودنسی ارزش هزینه را دارد. بیشتر متخصصان ارتودنسی دارای مشاوره رایگان و برنامه انعطاف پذیر برای پرداخت هزینه ها هستند.

  1. معاینات مرتب برای ردیف شدن دندان ها ضروری نیست.
  2. عدم معاینه = عدم مشاهده تغییرات = عدم بهبود

واقعیت این است که اگر توسط متخصص ارتودنسی خوب معاینه نشوید، سلامت لثه، دندان ها و آرواره نمی تواند به خوبی تامین شود. حتی دقیق ترین برنامه ریزی برای درمان باید از نزدیک مانیتور شود تا دکتر متخصص ارتودنسی مطمئن شود که درمان در مسیر درستی قرار دارد.

  1. درمان ارتودنسی چندین سال طول می کشد.

ارتودنسی نیازمند جابه جایی کنترل شده و دقیق دندان هاست تا در جایگاه دقیق خود قرار بگیرند. از ساده ترین موارد درمانی که تنها چند ماه به طول می انجامد تا موارد پیچیده تر که چند سال طول می کشد، همگی توسط متخصصی انجام می گیرد که آموزش های لازم را دیده است و مهارت و تجربه کافی را برای روند سریعتر درمان دارد. به دکتر ارتودنسی خود اعتماد کنید. بهترین کار این است که متخصص مورد نظرتان به محل زندگیتان نزدیک باشد تا بتوانید ارتباط مداومی را داشته باشید.

  1. درمان ارتودنسی جزو درمان های زیبایی محسوب می شود.

ارتودنسی بسیار بیشتر از آنچه که به نظر می رسد برای سلامت مفید است. ظاهر بهتر مشخص ترین نتیجه درمان است اما زمانی که دندان ها و آرواره دارای راستای درستی باشند، به این معنیست که عملکرد (جویدن و گفتار) هم بهبود می یابد. لبخند زیبا نشانه ای بیرونی از بهداشت دهان و دندان خوب است و نشانی از سلامت کلی بیمار دارد.

7 . متخصصان ارتودنسی تنها از دستگاه های فلزی استفاده می کنند.

متخصصین ارتودنسی سالها صرف مطالعه و آموزش نحوه جابه جایی دندان ها می کنند. این باعث می شود که برای استفاده از ابزار لازم برای بهترین درمان ارتودنسی آماده شوند. روش های درمان شامل دستگاه های ارتودنسی فلزی به همراه انواع مختلفی از دستگاه ها (طراحی شده برای جابه جایی دندان ها) می شود که ممکن است متحرک یا ثابت باشند. ممکن است دکتر متخصص ارتودنسی با در نظر گرفتن شرایط بیمار از مدل های شفاف استفاده کند. جنس هر کدام از این دستگاه ها با یکدیگر فرق می کند.

8 . درمان ارتودنسی تنها برای کودکان است.

این تصور کاملا اشتباه است. بیماران با هر سنی، جوان یا مسن، می توانند از درمان ارتودنسی استفاده کنند. برای بدست آوردن لبخندی سالم و زیبا سن ملاک نیست. در سال 2014 در حدود یک و نیم میلیون بزرگسال در آمریکا برای درمان به متخصصین ارتودنسی مراجعه کرده اند.

 

 2,911 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست