خلاقیتهای ارتودنسی

راهکارهای کاستن از فشارهای سونامی افزایش قیمت موادمصرفی در دندانپزشکی

راهکارهای کاستن از فشارهای سونامی افزایش قیمت موادمصرفی در دندانپزشکی

راهکارهای کاستن از فشارهای سونامی افزایش قیمت موادمصرفی در دندانپزشکی

این رهکارها را امتحان کنید:

سونامی افزایش قیمت ها به دندانپزشکی رسید و انچه در این میان تعجب برانگیز بلکه تاسف برانگیز است عدم تناسب افزایش قیمت کالاهای دندانپزشکی با افزایش قیمت ارز است. چرا اگر چه مثلا قیمت ارز دوبرابر شده قیمت برخی کالاهای دندانپزشکی بیش از ۳ و یا ۴ برابر افزایش داشته. درچنین شرایط بحرانی به نظرم بهره بردن از راهکارها ی زیر فشارهای وارد امده به دندانپزشکان و بیماران را کمتر میکند:

۱. هرچند راهکار سیاست چند نرخی به نظر بسیاری ناروا و رابین هودی به نظر میرسد ولی متاسفانه در شرایط بحرانی جواب میدهد! از مریض پولدار بیشتر بگیرید و به مریض کم بضاعت تخفیف دهید.
۲. تغییر برند مواد: افزایش قیمت ها به گونه ایست که اگر نجنبید شیرازه و نظم هزینه های مطب را از هم میپاشد . هنوز برخی برندهایی که شما کالاهای مشابه ان را مصرف میکنید هستند که هرچند فزایش قیمت داشته اند این افزایش قیمت نجومی نبوده است حالا نوبت این است که آنها را امتحان کنید.
۳. به بیماران در مورد افزایش قیمت ها توضیح دهید. بیماران مثل من و شما در این جامعه زندگی میکنند و وقتی در جریان افزایش قیمت ها قرار بگیرند افزایش هزینه درمان را میپذیرند .
۴. ادامه برخی از درمانهای بیماران را به مراکز درمانی با هزینه کمتر بدون هزینه محول کنید. با وجود پوشش ناقص خدمات درمانی دندانپزشکی برخی بیمه ها پوششهایی دارند که میتواند به بیماران کمک کند مثلا در مراکز تامین اجتماعی ترمیم های بدون نیاز به درمان ریشه رایگان انجام میشود و شما میتوانید روی کاهش هزینه خودتان و بیمار و حداقل ثابت نگه داشتن هزینه پرداختی بیمار از این طریق حساب کنید. (البته مسلما این روش برای همه بیماران مناسب نیست.)

۵. اگر امکان انجام برخی خدمات درمانی را در زمان طولانی تری دارید اینکار انجام دهید و هزینه درمان را به تدریج دریافت کنید تا بیماران یکجا و در بازه زمانی کوتاه تحت فشار قرار نگیرند.
۶.افزایش قیمت ها را انتخاب شده و نسبت به نوع خدمت درمانی تعیین کنید. طبیعتا در این اشفته بازار همه قیمت ها به یک نسبت افزایش نیافته و افزایش قیمت های خدمات بدون در نظر گرفتن این موضوع غیرعادلانه است.
۷. به وفادار سازی بیماران اهمیت بیشتری دهید و به بیماران وفادار سرویس بیشتری دهید. در بسیاری از مطب ها ست های اختصاصی بیماران مانند توربین و .. و پک های بهداشتی اختصاصی انها وجود دارد این روش هم در کاهش هزینه تمام شده و هم در الزام بیماران برای مراجعه به یک مرکز درمانی خاص موثر است.
۸. خرید برخی کالاها را به بیماران محول کنید مثلا در هنگامی که بیمار پروتز کامل دارید میتوانید خرید ست دندان مصنوعی را به او محول کنید
۹ .در مصرف مواد صرفه جویی کنید و انرا به دستیاران اموزش دهید تخمین دقیقتر میزان مصرف مواد و آموزش صحیح دستیاران در میکس مواد به طور چشمکیری از دور ریز مواد میکاهد و به این طریق هزینه مواد مصرفی را کاهش میدهد.
۱۰. فراموش نکنید در برخی از درمانها میتوان با افزایش تعداد کارها مثلا همزمان انجام دادن دو ترمیم کامپوزیتی هزینه تمام شده خدمت درمانی را کاهش داد و از این طریق به بیماران تخفیف بیشتری داد.
۱۱. اصول قیمت گذاری را بدانید و شرایط مطب خود را متناسب با آن تعیین کنید قیمت گذاری معمولا تابع هزینه تمام شده، برندینگ ، افزایش قیمت متناسب با تورم سالیانه و رقابت با همکاران در انجام خدمات مشابه درمانیست. مسلما نوع سیاستگذاری مطب شما در تعین قیمت ها و میزان تاثیر پذیری شما را در شرایطی که مواد اولیه خدمات دندانپزشکی افزایش قیمت پیدا میکند تغییر میدهد . بکوشید “جنس” مطبداری خود را بشناسید تا با تکیه بر اصول برند سازی کمتر تحت تاثیر قیمت گذاری برمبنای هزینه تمام شده باشید.
۱۲. مهمتر از همه منصف باشید و از سود خودتان بکاهید.

دکترسید امین همایونی

 1,151 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست