اطلاعات عمومی

مزایای استفاده از مسواک برقی در ارتودنسی ثابت

مزایای استفاده از مسواک برقی در ارتودنسی ثابت

مزایای استفاده از مسواک برقی در ارتودنسی ثابت

تهیه یک مسواک برقی باکیفیت، به ویژه در دوران ارتودنسی بسیار مهم است. کش‌ها، براکت‌ها و سیم‌های ارتودنسی تمیز کردن خط لثه را دشوار می‌کند؛ زخم شدن، قرمز شدن خط لثه، ایجاد لکه‌های سفید روی مینای دندان، نشانه‌های پوسیدگی زودهنگام دندان و بیماری لثه از عوارض شایع دوران ارتودنسی به شمار می‌آید. در این بین بر اساس نتایج یک پژوهش، آن دسته از بیماران ارتودنسی که از مسواک برقی استفاده می‌کنند، کمتر از بیمارانی که دندان‌ها را با مسواک معمولی تمیز می‌کنند، با مشکلاتی چون پلاک، نشانه‌های بیماری، قرمزی و خونریزی لثه مواجه می‌شوند. مسواک برقی توصیه‌ی دندانپزشکان سراسر جهان است، حالت‌های تمیز کردن و جرم‌گیری ویژه‌ی مسواک برقی آن را به انتخابی ایده‌آل برای دوران ارتودنسی تبدیل کرده است.

مزایای استفاده از مسواک برقی

مزایای مسواک برقی بر مسواک معمولی در پژوهش‌های متعدد به اثبات رسیده است. مسواک برقی سونیک و ارتعاشی در هر دقیقه بیش از 30000 حرکت تولید می‌کند که بدیهی است این سرعت و تعداد حرکت با مسواک معمولی به دست نمی‌آید. بهترین مدل‌های مسواک برقی موجود بیش از دو برابر مسواک‌های معمولی، پلاک را از روی دندان‌ها پاک می‌کند، در نتیجه سلامت دهان و دندان بهبود می‌یابد و لبخند زیباتر و درخشان‌تر می‌شود.

  • تمیز کردن موثر و عمیق: مسواک برقی به گونه‌ای طراحی شده است که مایعات را بین دندان‌ها هدایت کند و دندان‌ها را موثرتر پاک کند. مسواک برقی راحت‌تر نقاط دور از دسترس را تمیز می‌کند. مسواک برقی‌های مختلفی مخصوص ارتودنسی طراحی شده است.
  • حالت‌های تمیز کردن مختلف: مسواک‌های برقی حالت‌های تمیز کردن ویژه‌ای برای اهداف خاص دارند. مسواک برقی معمولاً یک حالت حساس برای دندان‌های حساس، حالت سفید کننده و براق کننده برای پاک کردن لکه‌ها، حالت تمیز کردن زبان و حالت‌های مختلف دیگر دارد. مسواک برقی باکیفیت و پیشرفته بیش از 9 حالت تمیزکنندگی مختلف دارد.
  • روش صحیح: آیا می‌دانستید که بیش از 60 % افراد دندان‌های خود را به روش صحیح مسواک نمی‌زنند؟ به همین دلیل است که مدل‌های پیشرفته زمان‌سنج داخلی و حسگر فشار دارند. مسواک برقی وظیفه تمیز کردن دندان‌ها را به روشی صحیح و ایمن انجام می‌دهد.

به این ترتیب با مسواک زدن صحیح دندان‌ها از بسیاری موارد آسیب‌های لثه و پوسیدگی‌های دندان جلوگیری می‌شود. بعضی مسواک‌های برقی حتی ماژول اتصال به بلوتوث دارند که به شما اجازه می‌دهد تا بر روش مسواک زدن نظارت کنید. به بیان دیگر قابلیت‌های این مسواک به گونه‌ای است که گویی دندانپزشک شیوه مسواک زدن را به شما آموزش می‌دهد.

روش استفاده از مسواک برقی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام استفاده از مسواک برقی باید به آن توجه کنید، این است که روش استفاده از مسواک برقی و معمولی کاملاً با هم متفاوت است. اگر مسواک برقی را مانند مسواک معمولی حرکت دهید، احتمال آسیب دیدن لثه‌ها، به ویژه در صورت سیم‌کشی بودن دندان‌ها یا حساسیت آنها بسیار بالا است.

مسواک برقی را باید رو به پایین بین دندان‌ها بگیرید و بگذارید سر مسواک فضای بین دندان‌ها را تمیز کند. سپس مسواک را جابجا کنید و بین لثه‌ها و براکت‌ها را نیز مسواک بزنید.

اگر از مسواک برقی استفاده می‌کنید، باید سر مسواک را که به مرور ساییده می‌شود، مرتب عوض کنید. عمر سر مسواک معمولاً 3 ماه است؛ اما چون سیم‌کشی دندان‌ها باعث ساییدگی سریع‌تر پرزهای مسواک می‌شود، بهتر است سری مسواک را زودتر عوض کنید.

استفاده از مسواک معمولی در دوران ارتودنسی

البته در دوران ارتودنسی می‌توانید از مسواک معمولی نیز استفاده کنید، مسواک معمولی نیز می‌تواند به اندازه مسواک برقی موثر باشد، به شرط آن که به روش صحیح به کار برده شود. به یاد داشته باشید که صرف دو دقیقه مسواک زدن دندان‌ها برای حفظ سلامت آنها کافی نیست. همواره مسواکی با پرزهای نرم تهیه کنید تا مینای دندان‌ها آسیب نبیند.

 1,410 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست