ارتودنسی لینگوال

نحوه درمان با روش لینگوال

نحوه درمان با روش لینگوال

نحوه درمان با روش لینگوال

برای این درمان دو جلسه با فاصله‌ی 5 روزه نیاز است.

  • ویزیت اول : متخصص ارتودنسی پیش از قالب‌گیری، وضعیت دندان‌ها را بررسی خواهد کرد. قالب دندان‌ها از طریق یک قالب پلاستیکی حاوی بتونه دندان که آن را گاز می‌گیرید، گرفته می‌شود. این قالب به عنوان الگویی برای ساخت براکت‌ها در داخل لابراتوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این براکت‌ها در داخل موم قرار داده شده و سپس یک اپلیکاتور پلاستیکی آنها را کاملاً ردیف نگه می‌دارد،. این کار باعث می‌شود که براکت‌ها در زمان اجرا تراز باشند.

این مرحله در حدود شش هفته به طول می انجامد و با کامل شدن براکت ها، متخصص ارتودنسی می تواند با استفاده از فرآیند خاصی بریس ها (braces) را در پشت سطح دندانها نصب کند.

  • ویزیت دوم: در جلسه‌ی دوم متخصص ارتودنسی پیش از قرار دادن براکت‌ها در جای خود از سیمان دندان استفاده می‌کند. برای انجام این کار از اپلیکاتور پلاستیکی استفاده می‌شود که پس از سخت شدن سیمان باز خواهد شد. متخصص سیم را از بین براکت‌ها عبور می‌دهد که این سیم موجب حرکت دندان‌ها به طرف موقعیت مورد نظر می‌شود.

 

پس از درمان: ممکن است پس از قرار گرفتن بریس‌ها احساس درد یا تورم در دهان خود داشته باشید. این درد کاملاً طبیعی بوده و پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. بسیاری از بیماران متوجه می‌شوند که در ابتدا در حرف زدن دچار مشکل هستند اما این نیز پس از مدتی برطرف شده و قادر خواهید بود که به طور طبیعی صحبت کنید. عادت کردن به بریس‌های لینگوال ممکن است تا چهار هفته طول بکشد، که متخصص ارتودنسی در این باره توصیه‌هایی به شما خواهد کرد

مراقبت از ارتودنسی لینگوال

در ارتودنسی لینگوال نیز رعایت بهداشت دهان و دندان برای جلوگیری از ایجاد بیماری‌های لثه و پوسیدگی دندان ها ضروری است. برای این منظور دندان ها باید حداقل دو تا سه بار در روز  مسواک زده شوند و حتما روزانه از نخ دندان یا مسواک بین دندانی استفاده شود. استفاده از دستگاه هایی که با فشار آب را به داخل دهان می فرستند تا باقی مانده غذا از میان براکت ها و دندان ها بیرون بیاید، دهانشویه‌های فلورایددار نیز جهت جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها توصیه می شود

مانند ارتودنسی معمولی، این محصول نیز با ایجاد فشاری آرام اما مداوم بر دندان ها کار می کند و به آنها کمک کند تا به آرامی به جای مناسب خود حرکت کنند. درمان ارتودنسی لینگوال می تواند از ۱۸ تا ۳۶ ماه طول بکشد که بستگی به شدت مشکلات بیمار دارد.

 1,637 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست