اطلاعات عمومی

چگونه پلاک های متحرک خود را تمیز کنیم؟

چگونه پلاک های متحرک خود را تمیز کنیم؟

چگونه پلاک های متحرک خود را تمیز کنیم؟

رعایت بهداشت پلاک های متحرک بسیار آسان تر از براکت های ثابت است چون به راحتی می توانید آنرا از دهان خارج کرده و اقدام به تمیز کردن آن کنید.

نگهداری پلاک های متحرک در خارج از دهان
اگر شما مایلید که پلاک های خود را برای ساعاتی از روز از دهان تان خارج کنید مثلا موقع غذا خوردن  ، مسواک زدن  و انجام فعالیت های ورزشی باید مراقبت های لازم را از آن به عمل آورید. پلاک دندانتان را از دسترس حیوانات خانگی و کودکان دور نگه دارید تا آنها فکر نکنند پلاک دندان شما اسباب بازی است. این پلاک ها و سیم ها را متخصص ارتودنسی مطابق با دندان شما فرم داده تا نیروی لازم وکافی را بر دندان های تان وارد آورد. بنا بر این هر گونه تغییر شکل ، خم شدگی وشکستگی شما را مجبور خواهد کرد که مجددا به مطب دندانپزشکی بروید به همین خاطر شما  باید پس از خروج پلا ک ها از دهان تان آنرا در جایی مناسب مثلا جعبه پلاستیکی در دار نگهداری کنید. با این کار شما هم از آسیب دیدگی پلاک ها و هم از آلوده شدن آن ها جلوگیری خواهید کرد. در صورتی که فکر می کنید پلاک دندان شما به اصلاح نیاز دارد این کار را به متخصص ارتودنسی واگذار کنید و از دست زدن به پلاک تان اجتناب کنید. اگر در روزهای اول استفاده از پلاک با مشکل در صحبت کردن مواجه شدید فقط با تمرین و بلند حرف زدن و آواز خواندن این مشکل را حل کنید. زبان شما در روز اول استفاده از پلاک کمی جای خود را گم می کند ولی خیلی سریع مجددا جای خود را پیدا می کند و شما را در تلفظ صحیح کلمات یاری می کند. ترشح بزاق در دو سه روز اول استفاده از پلاک بیشتر از حد معمول است ولی دهان به سرعت خود را با شرایط جدید تطبیق می دهد و ترشح بزاق نیز به وضع عادی بر می گردد. در هنگام شنا وفعالیت های شدید ورزشی پلاک را از دهان خود خارج کنید. هنگامی که پلاک در دهانتان نیست آنرا در معرض تابش مستقیم آفتاب وداشبورد گرم اتومبیل قرار ندهید. هنگام ملاقات با متخصص ارتودنسی همیشه پلاک را با خود همراه داشته باشید.

چگونه پلاک های متحرک خود را تمیز کنیم؟
رعایت بهداشت پلاک های متحرک
برای این کار می توانید از آب ولرم  و مایع صابون ویک مسواک نرم استفاده کنید. پلاک های متحرک خود را با خمیر دندان های معمولی تمیز نکنید  چون این کار باعث سایش پلاک های شما می شود. هرگز پلاک های خود را با آب جوش تمیز نکنید چون  انجام این کار سبب وارد آمدن آسیب های جدی به پلاک های شما می شود. به هنگام شستشو دقت کنید زیر سطحی که پلاک ها را می شویید نرم باشد و یا ظرفی پر از آب زیر دستتان باشد تا اگر اتفاقی پلاک ها از دست شما سر خورد صدمه نبیند. هر هفته پلاک های دندان خود را در یک محلول شستشو غوطه ور کنید تا آلودگی ها وجرم های پلاک تان پاک شود. از سرکه سفید هم می توانید به عنوان محلول تمیز کننده استفاده کنید

چگونه پلاک های متحرک خود را تمیز کنیم؟

مطالب مرتبط