اطلاعات عمومی

چگونه پلاک همرو را تمیز کنیم؟

چگونه پلاک همرو را تمیز کنیم؟

چگونه پلاک همرو را تمیز کنیم؟

همرو یکی از روش‌های درمان ارتودنسی است که می‌تواند از طریق مجموعه‌ای از بریس‌های نامرئی، متحرک و راحت که تقریبا هیچ کس نمی‌تواند متوجه استفاده از آن شود، لبخندی صاف به شما هدیه دهد. بریس‌های همرو برای تمیز کردن و تغییر یافتن به مجموعه جدید با حرکت دندان‌ها و صاف شدن آنها در طول زمان قابل جابجایی هستند. مزیت دیگر این است که، همرو می‌تواند با دستگاه‌های سفید کننده دندان در خانه و یک شبه نیز استفاده شود.

مزایای همرو

بهداشت دهان و دندان

با استفاده از همرو می‌توانید در هر زمان که مایل بودید به راحتی مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. هر بار که غذا می‌خورید، از خواب بیدار می‌شوید یا می‌خواهید به رختخواب بروید، کافی است تری الاینر را از دهان خود خارج کنید و مثل قبل مسواک بزنید.

غذا خوردن بدون محدودیت

برخلاف بریس‌های سنتی، هر زمان که بخواهید می‌توانید همرو را از دهان خود خارج کنید و هر چیزی خواستید بخورید. در دوره درمانی حتی می‌توانید از مواد غذایی سخت مانند پاپ کورن، سیب و شکلات‌های چسبناک نیز در حد اعتدال استفاده کنید.

دوره درمانی بدون درد

لبه‌های پلاستیکی همرو باعث بهبود راحتی بیمار می‌شود. با استفاده از این روش دیگر نیازی به نگرانی برای زخم شدن بافت نرم دهان به وسیله بریس‌های فلزی نیست. بنابراین نیازی به استفاده از وکس نیز برای پوشش دادن به لبه های تیز بریس نیست.

جلسات درمانی کمتر

از دیگر مزایای همرو نیاز به جلسات درمانی کمتر است. به طور متوسط بیمار باید هر شش تا هشت هفته به مطب دندانپزشک مراجعه کند. این برنامه درمانی منعطف با برنامه‌های بیمار است.

نتایج درمانی موثر

آخرین و مهم‌ترین مزیت اینوزیلاین اثربخشی یکسان با روش‌های سنتی ارتودنسی است.

چه مشکلاتی را می‌توان با ارتودنسی نامرئی درمان کرد؟

ارتودنسی نامرئی می‌تواند روش درمانی برای موارد زیر باشد:

  • نامرتبی و شلوغی دندان‌ها: در این حالت، نبود فضای کافی در فک باعث می‌شود که دندان‌های روی یکدیگر حرکت کنند و کج بشوند.
  • فاصله بین دندان‌ها: وجود فواصل کوچک بین دندان‌ها می‌تواند ناشی از رشد فک و یا جابه‌جایی دندان‌ها بعد از، از دست دادن یک (یا تعداد بیشتری) دندان باشد.
  • اوربایت: زمانی که دندان‌های فک بالایی جلوتر از دندان‌های فک پایینی قرار دارند.
  • آندربایت: زمانی که دندان‌های فک پایینی جلوتر از دندان‌های فک بالایی قرار دارد.
  • کراس بایت: زمانی که فک بالا و پایین به دستی روی یک راستا روی هم قرار نمی‌گیرند.
  • اپن بایت: زمانی که دندان‌های مقابل هم با یکدیگر تماس پیدا نمی‌کنند و به هم نمی‌رسند.

چگونه همرو را تمیز کنیم؟

قبل از شروع

از آب داغ، دهانشویه یا تمیز کننده‌های دندان‌های مصنوعی برای تمیز کردن همرو استفاده نکنید. آب داغ باعث می‌شود الاینرهای شما شکل خود را از دست بدهند و فاقد اثرگذاری لازم باشند و همچنین دهانشویه یا دیگر پاک کننده‌ها ممکن است بر روی الاینرها لکه ایجاد کند. بهترین راه برای آنکه مطمئن شوید الاینرهایتان همیشه تمیز خواهند بود، این است که همواره یک مسواک و خمیر دندان با خود داشته باشید.

دندان‌های خود را تمیز کنید

شما باید حداقل به مدت ۲۰ ساعت در طول روز از الاینرهای همرو خود استفاده کنید. این بدین معنا می‌باشد که هر گونه تکه‌های غذا، پلاک یا بزاق که بر روی دندان‌های شما قرار می‌گیرند، در آنجا به دام می‌افتند و بر روی مینای دندان فشار داده می‌شوند. این اتفاق باعث لکه‌دار شدن دندان شما می‌شود و اگر مراقبت نکنید می‌تواند در تسریع روند پوسیدگی دندان نیز نقش داشته باشد. هنگامی که الاینرها را خارج می‌کنید تا چیزی بخورید یا بنوشید، شما باید تنها در حالتی آن را به جای خود بازگردانید که دندان‌های خود را به درستی مسواک زده باشید و از نخ دندان نیز استفاده کرده باشید. ساده‌ترین راه برای تمیز کردن دقیق الاینرها آن است یک حمام بهداشتی برای آنها فراهم کنید.

مرحله ۱

هیدروژن پراکسید و آب ولرم را به نسبت ۵۰ به ۵۰ با یکدیگر مخلوط کنید. هرچند هیدروژن پراکسید هیچ یک از پلاک‌ها را از روی الاینر پاک نمی‌کند اما تمامی باکتری‌های تجمع یافته را از بین می‌برد.

اجازه دهید الاینرها به مدت تقریباً نیم ساعت در محلول شناور بمانند.

الاینرها را خارج کنید و با آب سرد آبکشی نمایید.

مرحله ۲

سپس محلول دیگری تهیه کنید، به این صورت که آب گرم و سرکه سفید را با نسبت ۵۰ به ۵۰ با یکدیگر مخلوط کنید.
الاینرهای اینوزیلاین را به مدت ۳۰ دقیقه در این محلول شناور کنید و سپس آنها را با آب سرد آبکشی کنید و با یک مسواک نرم به آرامی آنها را مسواک کنید.
هنگامی که به خوبی آنها را آبکشی نمودید، دندان‌های خود را مسواک کرده و از نخ دندان نیز استفاده کنید و اکنون شما برای استفاده از الاینرهای خود آماده هستید.

مسواک زدن

یک گزینه راحت‌تر و سریع‌تر (اما با دقت کمتر) این است که همرو خود را مسواک کنید.
از یک مسواک نرم استفاده کنید تا به آنها آسیبی نرسد و مقداری از خمیر دندان مورد استفاده خودتان را نیز بر روی پلاک بمالید. پلاک‌ها را به آرامی مسواک کنید و سعی کنید هرگونه تجمع جرم یا ذرات غذای قابل مشاهده را بزدایید.
پلاک‌ها را با آب ولرم یا سرد آبکشی کنید و سپس آنها را با یک دستمال استریل خشک کنید. و فراموش نکنید که قبل از برگردانن الاینرها به جای خود، دندان هایتان را نیز مسواک کرده و از نخ دندان استفاده کنید.

 

 1,636 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست