اخبار, ناهنجاری و درمان

ابتلای 40% از ایرانیان به ناهنجاریهای فک

ابتلای 40% از ایرانیان به ناهنجاریهای فک

رئیس انجمن ارتودنسی ایران گفت: ۴۰ درصد از مردم ایران مبتلا به اختلالات فکی هستند که این مسئله با اختلالات نژادی ارتباط دارد.به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، لادن اسلامیان رئیس انجمن ارتودنسی ایران صبح امروز در نشست خبری سومین سمپوزیوم ارتودنسی ایران که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: اختلالات و ناهنجاری های فک به صورت بی نظمی های دندان دیده می شود که ۳۰ تا ۴۰ درصد از مردم ایران دچار بی نظمی دندان هستند.
وی ادامه داد: بی نظمی های متوسط کمتر از ۵۰ درصد و نوع خفیف آن نیز ۱۰ درصد از مردم ایران را شامل می شود، بیشترین مشکلات فکی مربوط به عقب بودن فک پایین و جلو بودن فک بالا است.

رئیس انجمن ارتودنسی ایران افزود: عقب بودن فک بالا و جلو بودن فک پایین یکی از علت های مراجعه مردم برای انجام ارتودنسی است و معمولا مردم ایران عقب بودن فک پایین را و جلو بودن فک بالا را می پذیرند.

اسلامیان اظهار کرد: هر چه اختلالات نژادی بیشتر باشد بی نظمی دندان نیز افزایش پیدا می کند و امروزه افراد بزرگسال نیز برای درمان و حتی زیبایی به متخصصان ارتودنسی مراجعه می کنند زیرا چهره مناسب اعتماد به نفس را افزایش می دهد و باعث تقویت مسائل روحی روانی نیز می شود.

ضرورت اولویت بندی درمان های ارتودنسی بر حسب نیاز
وی با اشاره به اینکه ما باید درمان های ارتودنسی را بر حسب نیاز تعریف کنیم، افزود: هزینه های ارتودنسی در اروپا بالاتر از ایران است و مردم برای انجام ارتودنسی در مراکز دانشگاهی باید مبلغی حدود ۴.۵ تا ۵.۵ میلیون تومان بپردازند.

افزایش هزینه های ارتودنسی به دلیل نوسانات ارزی
در ادامه مراسم ارباب زاده رئیس سومین سمپوزیوم علمی انجمن ارتودنسی های ایران گفت: نوسانات قیمت ارز تاثیر زیادی بر قیمت وسایل و تجهیزات ارتودنسی گذاشته است زیرا این تجهیزات از کشورهای خارجی وارد کشور می شود.

وی بیان کرد: نوسانات قیمت ارز سبب افزایش دستمزد ها شده است به طوری که ارائه خدمات به میزان ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

رئیس سومین سمپوزیوم علمی انجمن ارتودنسی های ایران اضافه کرد: قیمت ارز به میزان ۳ برابر افزایش پیدا کرده است اما ما در حدود ۲۰ درصد هزینه خدمات را افزایش داده ایم.

وی یادآوری کرد: در حال حاضر بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ متخصص ارتودنس در سراسر کشور فعالیت می کنند که این آمار نشان دهنده وضعیت خوب و توزیع مناسب متخصصان این رشته در سراسر کشور است.

 898 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست