ارتودنسی ثابت

امکان حرکت دندان های عصب کشی شده در حین درمان ارتودنسی وجود دارد؟

امکان حرکت دندان های عصب کشی شده در حین درمان ارتودنسی وجود دارد؟

در درمان ارتودنسی پزشک متخصص نیاز به حرکت دندان ها و جایگزینی مناسب دندان ها را دارد. دندان های عصب کشی شده در واقع با دندان های طبیعی قبلی فرق دارند. عصب این دندانها خارج شده و دندان با استفاده از مواد جدیدی پر شده است که امکان شکست و جدا شدن نیز وجود دارد. اما حرکت آنها چیز غیرممکن و دشواری نیست و بستگی به تجربه متخصص ارتودنسی دارد. اگر متخصص ارتودنسی بتواند نیروهای ارتودنتیک را در شکل ها و جهت های مناسب به دندان عصب کشی شده وارد نماید دندان بدون مشکل حرکت کرده و در مکان مناسب خود قرار می گیرند.البته، باید تاکید کنیم که کار دندانپزشکی که دندان را عصب کشی کرده است نیز بسیار مهم است. دندان هم باید به درستی و کامل عصب کشی شده باشد و هم با مواد و شیوه ی مناسب پر شده باشد. اگر این نکات به خوبی رعایت شده باشد و متخصص ارتودنسی هم کار خود را درست انجام دهد می توان گفت که حرکت دندان های عصب کشی شده نیز ممکن است و محدودیتی برای درمان ارتودنسی ایجاد نمی کند.

اگر چنانچه درمان عصب کشی دندان خوب انجام گرفته باشد ولی متخصص ارتودنسی با انجام معاینات هنوز هم چنین تشخیص بدهد که ممکن است براکت ها روی دندان عصب کشی شده باعث شکستن آن شود، به جای براکت از حلقه هایی به نام بند استفاده می کند که دندان عصب کشی شده را در بر می گیرد و حرکت دندانها و نظم بخشیدن به آنها را انجام می دهد. درمان با بند نوعی از درمان ارتودنسی است که بدون استفاده از براکت انجام می گیرد.

به یاد داشته باشید که تشخیص اینکه ارتودنسی باید با براکت انجام بگیرد یا با بند، یک کار بسیار تخصصی است. بنابراین، برای انجام ارتودنسی به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که اطمینان دارید صلاحیت و تجربه لازم برای انجام این کار را دراد.

 866 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست