اطلاعات عمومی

رابطه ارتودنسی و تنفس از دهان

رابطه  ارتودنسی و تنفس از دهان

تنفس دهانی می‌تواند موجب قرارگیری نامناسب فک شود. این امر ممکن است باعث درد فک دندان قروچه و بایت نامنظم شود که نیاز به درمان دارد.
مظالعات اخیر نشان داده‌اند کودکانی که تنفس دهانی دارند رشد استخوان فک آنها دچار تغییر می‌شوند. احتمال آنکه در این افراد صورت کشیده تر به نظر برسد و فک‌ها به صورت یکسان روی یکدیگر قرار نگیرند بیشتر است. کودکانی که از طریق دهان نفس می‌کشند اغلب از اوربایت رنج می‌برند. اصطلاح تخصصی برای اشاره به چنین وضعیتی در فک، رتروگناتیک است.
طول و عرض فک بالایی در هر زمانی می‌تواند تغییر کند و شما می‌توانید این کار را با استفاده از پالاتال اکسپندر انجام دهید. این ابزار به وسیله متخصص ارتودنسی در سقف دهان شما قرار می‌گیرد. وسیع شدن تدریجی سقف دهان در طول 6 تا 8 ماه بهتر از وسیع شدن سریع در طول 2 یا 3 ماه است چرا که در صورت سریع بودن امکان بازگشت آن وجود دارد. مطمئن شوید که از تمام راه‌ها و گزینه‌های موجود اطلاع کسب کرده‌اید و در این مورد با متخصص ارتودنسی صحبت کنید. کج بودن دندانها ، یک علامت است نه دلیل بیماری. بنابراین راه حل شما تنها نباید به مرتب کردن دندان‌ها بپردازد. متخصص باید بتواند اثرات درمان را بر روی رشد صورت ببیند و تشخیص دهد.

 767 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست