اطلاعات عمومی, در زمان ارتودنسی

درد سینوس و خرابی دندان ها

درد سینوس و خرابی دندان ها

یکی از علت اکثر دندان دردها ممکن است از لحاظ سینوسی باشد پس می توان این احتمال را در بروز دندان درد داد. یک دندان‌درد سینوسی امکان دارد خیلی شبیه به دندان‌دردی باشد که در گذشته داشته‌اید و به سینوس‌هایتان مرتبط نبوده است.
بنابراین ملاقات با دکتر دندان‌پزشک و گرفتن عکس رادیوگرافی نشان می دهد که دندانتان مشکلی از قیبل پوسیدگی یا عفونت دارد یا خیر.  سینوس‌ها حفره‌هایی می باشند که در جمجمه قرار دارند و از هوا پرشده‌اند.
سینوسهای بسیاری در جمجمه هر شخص وجود دارد، ولی یک جفت سینوس در فک بالایی پشت استخوان‌های پشتی چشم قرار گرفته‌اند که باعث دندان‌درد می‌شوند. سر ریشه دندان‌های آسیای بالایی خیلی به حفره سینوسی نزدیک است و این قرابت باعث می‌شود که سینوزیت اغلب با دندان‌درد اشتباه گرفته شود. زمانی که سینوس‌ها متورم می‌شوند، می‌گوییم شخص دچار سینوزیت شده است. علاوه بر این مایعاتی که در سینوس‌ها جمع می‌شوند فشار را در آن‌ها افزایش می‌دهند و درد ایجاد می‌کنند.

علا‌ئم دندان‌درد سینوسی چه هستند؟

اگر در تعدادی از دندان‌های فک بالا همزمان احساس درد دارید دچار دندان‌درد سینوسی شده‌اید، زیرا دندان‌دردی که در اثر سینوزیت ایجاد می‌شود را به سختی می‌توان به یکی از دندان‌ها نسبت داد و در این مواقع تعدادی از دندان‌ها با هم شروع به درد می‌کنند. اگر شما به تازگی سرماخورده‌اید یا به آنفولانزا، خشکی یا آبریزش مجاری بینی مبتلا هستید، یا آلرژی، سردرد یا گوش‌درد دارید، در قسمت گونه‌ها یا سینوس‌هایتان احساس سنگینی دارید و درد سینوسی زمانی که سرتان را تکان می‌دهید، راه‌می‌روید، می‌پرید و سرتان را بالا و پایین می‌برید بیشتر می‌شود به دندان‌درد سینوسی مبتلا هستید.

چگونه دندان‌درد سینوسی را درمان کنیم؟

این دندان‌درد اغلب زمانی که تورم سینوس‌ها کمتر بشود از بین می‌رود، اما به‌هرحال یک عفونت سینوسی امکان دارد به یک دوره درمانی آنتی‌بیوتیک داشته باشد تا ریشه‌کن شود. همچنین اسپری‌های بینی و داروهای دیگر هم برای از بین بردن عفونت توصیه می‌شوند. این نکته مهم را به یاد داشته باشید که قبل از دست زدن به درمان عفونت سینوسی با پزشک مشورت کنید. یک پزشک هم می‌تواند سینوزیت را تشخیص بدهد و آن را با آنتی‌بیوتیک‌ها و دکونژستان‌های بینی از بین ببرد.

 886 بازدید از آغاز,  1 بازدید در امروز

بازگشت به لیست